Aby wyszukać odpowiednie stoły elektryczne do masażu winniśmy zwrócić uwagę na dużo jego funkcji. Powinno się na nim działać komfortowo fizjoterapeucie, ale również pacjent winien czuć się dobrze. Stół do masażu to konieczne wyposażenie każdego gabinetu. Wszak jego nabycie nie jest oczywiste. Należy wziąć pod uwagę wiele parametrów jak funkcja, regulację także jego wagę. Stół do masażu i rehabilitacji toż pewnego rodzaju wizytówka całego salonu, a nawet kliniki, dlatego powinno się dobrać wzór, który będzie się dobrze prezentował. Stół do rehabilitacji możemy normalnie podzielić na stoły stacjonarne(takie których nie przenosimy) i mobilne. Stół do masażu, który jest przenośny powinien mieć dużo udogodnień, by swobodnie można było go spakować i przewieźć. Powinien mieć pokrowiec, ażeby nie pobrudził się nam w momencie transportu. Niewątpliwą korzyścią będzie jego ciężar im lżejszy tym lepszy dla nas. Stół do masażu i rehabilitacji mobilne idealnie sprawdzają się wśród rehabilitantów, którzy prowadzą masaże w domach klientów natomiast niejednokrotnie muszą go transportować. Wartość takiego stołu jest również mniejsza od stacjonarnych stołów do rehabilitacji.
Stół do masażu stacjonarny możemy podzielić standardowo na trzy grupy

  • stół do masażu i rehabilitacji manualny
  • stół do rehabilitacji hydrauliczny
  • stoły elektryczne do masażu

Pierwszą istotna zaletą, która posiadają stoły elektryczne do masażu to regulacja wysokości w sposób stały lub skokowy. W pierwszym typie- ciągły wysokość dopasowana jest swobodnie, w każdym możemy zatrzymać stół na dogodnej dla nas wysokości nawet w czasie zabiegu.

Stół do rehabilitacji powinien dysponować odpowiednią liczbę segmentów. Modyfikacja ich ustawienia daje bowiem nam większy komfort i wygodę pracy oraz poszerza możliwość zastosowania stołu. Odpowiedniejsze ułożenie chorego pozwala bowiem izolację danych obszarów ciała oraz ćwiczenie odpowiednich mięśni. Stół do masażu i rehabilitacji powinien być też pokryty takim materiałem, by można było go łatwo czyścić. Jeżeli stół do masażu jest eksploatowany w gabinecie, a my jako pracodawcy chcemy dobrać taki, aby pasował do naszego wnętrza to naturalnie są one w wielu odcieniach. Miejmy na uwadze jednak, by dobrać odcień i obicie, jakie jest wytrzymałe. Również ramy – stoły elektryczne do masażu możemy wyszukać w właściwym odcieniu, aby komponowały się perfekcyjnie z naszym gabinetem. Miejmy na uwadze, iż taki stół do rehabilitacji to nasza wizytówka. Ważna jest również wysokość stołu, która powinna być regulowana, nie tylko dla chorego lecz przede wszystkim dla lekarza. On właśnie spędza nad nim wiele godzin i musi czuć się komfortowo.
Stoły elektryczne do masażu szerokość oraz obciążenie
Minimalna szerokość to 70 cm, jednak stół do masażu i rehabilitacji w większości przychodni to gdzieś 120 cm. Jest on estetyczny dla każdej kobiety dorosłej. Podobnie rzecz prezentuje się z obciążeniem stołu. Musimy znać jakich pacjentów będziemy przyjmować. Stół do masażu i rehabilitacji jest po prostu konieczny w czasie pracy rehabilitanta, dlatego warto przeznaczyć trochę czasu, by dobrać najlepszy dla nas.