Kozetki rehabilitacyjne świetnie sprawdzają się zarówno w gabinetach masażu jak i gabinetach lekarskich. Leżanka do rehabilitacji są opracowane w taki sposób, aby komfortowo pracowało się na nich rehabilitantom, jednak dodatkowo chory w czasie terapii czuł się komfortowo.
Leżanki rehabilitacyjne możemy podzielić na dwie wersje:

  • 1. kozetki rehabilitacyjne zwykłe bez zaawansowanego wyposażenia
  • 2. leżanki rehabilitacyjne elektryczne, które możemy napotkać głównie w prywatnych gabinetach.

Jak każdy zapewne z nas wie leżanka do rehabilitacji to sprzęty, na jakich sprawdzamy pacjenta. Występują również na uczelniach lub w placówkach medycznych. Standardowe wyposażenie zwykłej – leżanka do rehabilitacji to partia do leżenia oraz stabilne nogi, które mają specjalne antypoślizgowe zabezpieczenie. Kozetki rehabilitacyjne możemy napotkać w wysoce rozbudowanej linii czyli elektryczne. Na 100% różnią się one cena, gdyż ilość funkcji może być poprzez nas precyzowana. Leżanki rehabilitacyjne można dopasować do zabiegu czy potrzeb pacjenta, oraz pod względem ustawienia sekcji zagłówka, wsparcia i nóg.

Możemy wyróżnić również – leżanka do rehabilitacji 1 sekcyjna, 2 sekcyjna, 3 sekcyjna lub 4 sekcyjna. grup potrafi się dodatkowo dzielić na kilkanaście części. Im stół ma więcej sekcji dodatkowo ma mnóstwo części, tym jest niesłychanie mobilny oraz funkcjonalny. Regulowany zagłówek umożliwia badanie pacjenta oraz realizowanie zabiegów także w perspektywie półleżącej, jak i poziomej. Barwy – leżanka do rehabilitacji są tu niezwykle oryginalne. Możemy wybrać ze zwykłych odcieni lub dokupić droższe obicie. Kozetki rehabilitacyjne mają także możliwość lakierowania proszkowego nóg na wybrany przez nas odcień, jaki będzie nam pasował do pomieszczenia. Jest toż natomiast kolejna opcja za którą musimy zapłacić. Na rynku rzeczywiście możemy napotkać kozetki rehabilitacyjne używane. Jest to dobra propozycja dla osób które otwierają gabinet i nie mają kasy na nabycie nowej. Opłaty na 100% będą mniejsze, a część gabinetów po prostu nie może istnieć bez niej. Powinniśmy mieć na uwadze, że z czasem lat jak każda rzecz ulega uszkodzeniu i jeśli zdecydujemy się na nabycie używanej leżanki powinniśmy ją dobrze obejrzeć, a najkorzystniej poprosić o Fv kupna. Leżanka do rehabilitacji zakup jej innowacyjnej to korzyści takie jak pełna jej wytrzymałość techniczna pod jakimkolwiek względem, bez ryzyka niekontrolowanego poluzowania się części kozetki, co potrafiłoby wpływać uszkodzeniem ciała. Leżanki rehabilitacyjne powinniśmy znajdować wedle własnych potrzeb. Powinny być one przystosowane do potrzeb szpitala, gabinetu, pracy rehabilitanta, lecz także potrzeb oraz wymagań chorych. Leżanka do rehabilitacji należy poprzedzić wyłonieniem kryteriów, jakimi są duże obciążenie, regulacja wysokości, szerokość blatu oraz wykorzystanie. Te wszystkie czynności umożliwią nam komfortową pracę z chorym, natomiast samemu choremu na odczuwanie mniejszego dyskomfortu podczas badania. Kozetki rehabilitacyjne jest ich rzeczywiście ogromny wybór na rynku i każdy znajdzie dla siebie odpowiednią. Ja proponuję nabycie ich w hipermarketach komputerowych, ponieważ jest ich tam bardzo zarówno pod względem funkcjonalności jak i doboru odcieni.