Masz częste infekcje, cierpiałeś na Covid, a może wykonujesz sport wyczynowo. Potrzebny więc jest Ci trenażer do oddechu , który wzmocni grupę mięśni wdechowych. Trenażer do ćwiczeń oddechowych wspiera w przywróceniu lub zachowaniu prawidłowej sprawność oddechowej. Dawno temu mówiono, że trenażer medyczny jest dedykowany zazwyczaj sportowcom. Absolutnie nie każdy z nas może z niego korzystać. Powiano robić na nich prywatne terapie oddechowe, dostosowane do potrzeb danego klienta. Trenażer do oddechu dla kogo?

  • dla kobiet długo leżących;
  • dla sportowców zwłaszcza w takich sportach jak wspinaczka wysokogórska;
  • osoby, które działają głosem, jak np piosenkarze;
  • chorzy po odbytych chorobach.

Trenażer do ćwiczeń oddechowych kto nie powinien go stosować:

  • ludzie w ciągu infekcji oddechowej;
  • ludzie z uszkodzonym bębenkiem czy w ciągu zapalenia ucha;
  • u chorych z odmą opłucną;
  • u alergików.

Trenażer medyczny jakie wyróżnimy rodzaje.? Możemy tu wyróżnić trenażer do oddechu manualny jak także automatyczny. Jak wiemy manualny jest o znacznie tańszy gdyż regulacja ruchu powietrza nie jest automatyczna. Trenażer do ćwiczeń oddechowych manualny jak wygląda i z czego się składa. Zasadniczo stworzone są one wyjątkowo podobnie. Każde urządzenie zakończone jest ustnikiem. Ma też 3 różne kulki w trzech odcieniach, które pokazują przepływ powietrza.(trzech komór 600, 900, 1200 cm) o różnej wielkości powietrza. W ciągu wydechu nie mamy| żadnego oporu, Aczkolwiek w ciągu wdechu powinniśmy unieść kulki w komorach jak najwyżej i jak najdłużej. Bardziej zaawansowany trenażer do oddechu manualny może mieć regulacje ruchu powietrza. Ale wszystko tutaj zależny jest o typu jaki zostanie przez nas wybrany.

Trenażer medyczny automatyczny jest lżejszy i w użyciu. Jego kluczową cechą jest możliwość wzięcia go ze sobą. Jest mały i zakończony ustnikiem. Działa na zasadzie wytworzenia oporu przy wdechu. Jego siłę oporu w współczesnych modelach możemy sami ustawiać. Przy wydechu nie ma oporu. W ciągu ćwiczeń sam zwiększa opór, aby ćwiczenia były wyjątkowo intensywne. Pamiętajmy jednak, że nawet taki trenażer do ćwiczeń oddechowych powinien być pod kontrolą specjalisty. Nie zawsze każdy z nas rozumie jak je odpowiednio ustawić i jak długo na nim ćwiczyć w ciągu zajęć. Zalecane jest oczywiście robienie 30 wdechów po dwa razy dziennie. Dla kobiet zaczynających będzie to w sam raz. Inaczej jeżeli wybieramy zmienić naszą kondycję oddechowa i przygotowujemy się do zawodów. Wówczas trenażer medyczny powinien być nabyty w profesjonalnym sklepie. Na pewno musi być automatyczny i my jako zawodnicy winni być pod kontrolą specjalisty. Trenażer do oddechu jest dostępny w sklepach specjalistycznych. Różnią się czynnościami jak i wagą, która może okazać się istotna przy jego wyborze. Istotne jest, aby trenażer do ćwiczeń oddechowych spełniał nasze wymagania. Nie zawsze korzystnie jest nabywać wybrany model, warto więc zasięgnąć najpierw opinii przed jego nabyciem.