Bańki chińskie gumowe https://med-store.pl/banki-chinskie/banki-chinskie-gumowe/9/9 ciesz się coraz popularniejszym zainteresowaniem. Efekty są naprawdę spektakularne i potrafimy je zauważyć już po kilku tygodniach stosowania. Bańki gumowe nie tylko ujędrniają skórę ud lub ramion, ale także mogą wyrzeźbić naszą sylwetkę, a przede wszystkim zlikwidować cellulit – bańki gumowe na cellulit. Masaż robi się też na bóle mięśni i świetnie rodzi sobie w zniwelowaniem bólów kręgosłupa.
Bańki chińskie gumowe jak wyglądają?
Bańki gumowe to forma baniek próżniowych, których metoda funkcjonowania, to zaciąganie tkanki pod wytworzonym ciśnieniem. Są one najczęściej wyprodukowane z gumy czy sylikonu, jednak ponadto możemy napotkać takie wyprodukowane ze szkła lub bambusa. Bańki gumowe na cellulit są w różnych kształtach, dzięki czemu potrafimy dopasować ich wielkość do wybranej przez nas części ciała:

  • o średnicy 5-10 cm bańki gumowe przeznaczone są do masażu większych części ciała jak uda czy brzuch
  • o średnicy 2-5 cm bańki chińskie gumowe świetnie sprawdzają się przy masażu twarz czy łydek.

Bańki gumowe na cellulit jak korzystać?

  • 1. Przed przystąpieniem do zabiegu, skóra winna być odpowiednio natłuszczona specjalnymi balsamami do masażu lub naturalną oliwką.
  • 2. Bańki gumowe na cellulit przytwierdź do wyselekcjonowanej części ciała i wyeliminuj nadmiar powietrza. Kształt który posiadają bańki chińskie gumowe zezwala koordynować siłę z którą bańka gumowa jest zasysana do ciała.
  • 3. Okres masażu jest określony od części ciała. Masaż bańką chińską winien przebiegać od 15 do 30 minut. Można go powielać nie częściej niż co 2-3 dni. Cała seria zawiera zazwyczaj około 10 zabiegów.
  • 4. Zbyt wielka siła zastosowana przy masażu może wywołać zrobienie się krwiaków w miejscach delikatnych jak np. wetrze ud.

W jaki celu są stosowane bańki chińskie gumowe?
Bańki gumowe na cellulit są wyjątkowo skutecznym zabiegiem do konfrontacji z rozstępami czy cellulitem. Jest zatem metoda nieinwazyjna i niedroga, dlatego coraz więcej kobiet ją stosuje. Bańki gumowe na cellulit są niedrogie, a masaż już po kilku spotkaniach przynosi efekty. Dzięki niemu nasza cera staje się zrelaksowana i napięta, a skórka pomarańczowa zaczyna znikać. Masaż polepsza mikrokrążenie i niszczy tkankę tłuszczową, a cera staje się przyjemniejsza i silniejsza.
Bańki gumowe są też używane w łagodzeniu chorób bólowych. Łagodzą bóle kręgosłupa, ale też zniwelują napięcie spowodowane stojącym stylem życia. Masaż nie winien być robiony, u ludzi z wadami postawy.
Masaż bańką chińską w kierunkach medycznych potrafimy zastosować w:

  • dolegliwościach kręgosłupa (mięśniowopochodnych);
  • dolegliwościach mięśniowych;
  • dolegliwościach płucnych;
  • kłopotach ukrwienia danej strony.

Czy bańki gumowe na cellulit możemy wykorzystywać sami w mieszkaniu?
Pewnie tak, jednak przed masażem winniśmy się stosownie do niego przygotować. Oczyścić, wysuszyć skórę, jak również odpowiednio ją natłuścić olejkami jak np. makadamia , kokosowy. Bańki gumowe winny zawierać temperaturę około 40 stopni, dlatego doskonale jest ją przed masażem namoczyć w letniej wodzie. Następnie postępujemy jak w wyżej opisanych punktach. Jednakże należy mieć na uwadze, aby zabieg wykonywać zawsze w kierunku sera. Dlatego bańki chińska gumowa winnym być zasysane w najniższym punkcie i okrągłymi ruchami masaż winien być prowadzony ku górze. Pamiętajmy, że sam masaż nie zdziała cudów musimy zmienić przede wszystkim nawyki żywieniowe, aby skutki były naprawdę wyjątkowe.