Stół rehabilitacyjny to niezbędny element wyposażenia gabinetów fizjoterapeutycznych, masażu, a także gabinetów kosmetycznych. Wyjątkowo ważne jest to, by przed zakupem dobrać dobry polski stół do rehabilitacji, komfortowy dla pacjenta, ale też ułatwiający pracę fizjoterapeuty.
Jak dobrać pośród tylu ofert stół do rehabilitacji, który zaspokoi wszystkie nasze oczekiwania?
Powinno się odpowiedzieć na kilka poniższych pytań:
Jakie przeznaczenie będzie miał stół rehabilitacyjny? Na samym wstępie należy określić, gdzie stół do rehabilitacji będziemy używać czy stacjonarnie jedynie w gabinecie, czy jednak będziemy podróżować do pacjenta. Polski stół do rehabilitacji stacjonarny zastosowany jest tylko w gabinetach czy instytucjach medycznych. Taki stół do rehabilitacji jest ogromniejszy, ma solidniejszą formę też o wiele więcej funkcji. Jego główna wadą jest waga, jest on po prostu ciężki dodatkowo nie można go przenosić. Stół do rehabilitacji stacjonarny możemy nabyć z większą liczbą elementów, jakie na 100% polepszą nasz komfort pracy. Ustalana wysokość lub odpowiednie ustawienie zagłówków, pozwoli bowiem na izolację poszczególnych obszarów ciała oraz ćwiczenie wybranych mięśni. Funkcja fotela da nam podniesienie pacjenta do pozycji siedzącej, która również jest niesłychanie korzystna. Stół do rehabilitacji z możliwością sterowania na pilota stał się bardzo powszechnym rozwiązaniem wśród specjalistów. Powinniśmy pamiętać, że polski stół do rehabilitacji może również składać się z 5-7 cześć, używany jest on przeważnie w terapii manualnej. Dlatego określenie charakteru pracy poprzez masażysty ma także istotne znaczenie. Stół do rehabilitacji przenośny, na 100% będzie miał niewielką użyteczność w zestawieniu do stołu stacjonarnego. Stół rehabilitacyjny przenośny cechuje się:

  • Małą wagą
  • Lekką ramą
  • Mobilnością
  • Kosztem stołu

Istotna rola stołu do rehabilitacji to też jego składanie, jakie musi odbywać się prosto i bezproblemowo. Regulacja takiego stołu rehabilitacyjnego jest też ważnym elementem wyposażenia. Powinien posiadać odpowiedni pokrowiec i wózek do transportu, aby łatwo można było spakować polski stół do rehabilitacji i zawieźć do klienta.

Polski stół do rehabilitacji a walory estetyczne? Ważne jest by stół rehabilitacyjny, jaki jest w istotnym punkcie gabinetu charakteryzował się dużymi walorami estetycznymi. Kolor stołu winien pasować do wnętrza, a materiał wykorzystany do wyrobu stołu winien być skonstruowany ładnie. Dobry stół do rehabilitacji jest nie tylko czysty i modernistyczny design, lecz też świadczy o wpływu naszego gabinetu. Komfort osoby masującej, a polski stół do rehabilitacji https://med-store.pl/stoly-do-masazu-i-rehabilitacji/7. Większy blat, na 100% będzie korzystniejszy dla pacjenta do leżenia. Blaty jakie ma stół do rehabilitacji to zwyczajnie 60 cm może być rozbudowany o dodatkowe 20 cm lub nawet może mieć szerokość 90 cm. Pianka im jest ona grubsza, tym osoba masowana na stole odczuwał korzystniejszy komfort. Pianka nie wypływa znacząco na wagę stołu, więc możemy również zakupić bardziej wygodny przenośny stół do rehabilitacji. Kupując wygodny dla nas stół do rehabilitacji powinniśmy też zwrócić uwagę na gwarancję. Ile trwa, czy będziemy mogli wydłużyć czas gwarancyjny, jaki jest serwis itd. Stół do rehabilitacji powinien być nie tylko komfortowy dla pacjenta, ale też dla pani robiącej masaż. Dlatego przed kupnem warto jest zaznajomić się z recenzjami o wybranym przez nas modelu lub spytać o detale w supermarkecie.