Na samym wstępie powinno się napisać czym jest fizjoterapia metodą NDT-Bobath ?

Została ona wykreowana przez małżeństwo czeskiego pochodzenia fizjoterapeutka Berta i neurolog Karel Bobath. Robiona jest ona głównie u młodych dzieci, ale może być również praktykowana u dorosłych. Technika ta polega na eliminacji nieprawidłowych odruchów i polepszenie napięcia mięśniowego. Więc tak ważne jest by dobrać idealny stół do bobath, jaki będzie spełniał obrane przez nas kryteria.

Stoły do bobatha są jak wiemy w bardzo wielu konfiguracjach, jednak teraz wybierzmy najprostszy stół bobath. Jeżeli nasza terapia będzie opierać się na nastolatkach winniśmy zamówić stół do bobath specjalnie dla nich. Łatwiej będzie się nam na nim wykonywać masaż. Wymiary leżanki są powszechne i mają 190 x 110 cm, które są dopasowane do pracy z niemowlakami. Stół bobath ma zwykle antypoślizgowe nóżki, które umożliwiają rehabilitantowi stabilność podczas terapii. Tego rodzaju stoły do bobatha są zwykle jednoczęściowe i sterowane są ręcznie. mają stalowe, mocne ramy, jakie są zwykle lakierowane proszkowo. Jeżeli idzie o tapicerkę potrafimy ją samodzielnie wybrać. Stół bobath może mieć odcień, taki który będzie pasował do naszego lokalu. Jest to dość istotny aspekt naszego wystroju. Tapicerka musi posiadać certyfikat UE. Tapicerka według warunków musi być niepalna i pozbawiona ftalanów i lateksu. Na standardową tapicerkę gwarancja obowiązuje 2 lata. Rzeczywiście są materiały typu VIP, które są lepsze, a jakość chorego jest o wiele większy przy masażu.

Cechują się one często doskonałą powłoką przeciwbakteryjną, a wszelkie zabrudzenia są prosto z tego typu materiału usuwane. Stół do bobatha możemy kupić w jakiejkolwiek konfiguracji, ale tutaj na 100% istotna będzie cena. Im lepsze wyposażenie tymże oczywiście cena będzie większa.

Możemy również zainwestować w stół bobath elektrycznie sterowany, jaki na 100% będzie cenowo kosztowniejszy, ale ułatwi nam zabiegi. Leżanka, która jest sterowana automatycznie za pomocą pilota, pozwoli nam podnoszenie chorego w toku trwania zabiegu. Dzięki czemu komfort chorego będzie o wiele obszerniejszy i na 100% mniej stresujący. Stół do bobatha https://med-store.pl/pokaz-produkt/elektryczny-stol-do-terapii-bobath-z-rama-krzyzakowa-i-pilotem-recznym-sumer-srk-be/3054 ma konstrukcję stalową, która zapewnia wsparcie i potrafimy ją wybrać w paru kolorach. Tapicerka i jej odcień również dostępny jest w paru opcjach do wyboru od typowego do materiałów premium. Stoły do bobatha mogą być przechowywane pionowo, dzięki składanym nóżką. Wersja ta jest doskonała przy niewielkim lokalu i różnych formach masażu rehabilitanta. Potrzebujemy mieć na uwadze, że przecięty stół bobath waży około 90 kg dlatego przesuwanie go może być ciężkie, a złożenie go i ustawienie w odpowiedniej pozycji, jest naprawdę sporym plusem.

Stół do bobatha możemy także doposażyć:

  • możemy zastąpić wielkość leżanki
  • dobrać odcień tapicerki i konstrukcji
  • nabyć pilota nożnego lub ręcznego
  • wieszaki na ręczniki papierowe

Praca z niemowlakami przy terapii nie jest prosta, dlatego stół do bobatha powinien mieć regulacje wysokości. kupić w sklepach elektronicznych w których jest zapewne największy ich wybór. Wybierając odpowiedni dla nas stół bobath powinniśmy wcześniej zaznajomić się z opiniami w necie jak także z ocenami masażystów. Jakość i wyposażenie stołu winno być dla nas dobre gdyż stół do bobatha będzie służył nam przez długi okres czasu. Jeżeli posiadamy wątpliwości powinno się zadzwonić do sklepu lub do niego pojechać, aby wypytać się o szczegóły.