Stół rehabilitacyjny sumer to obowiązkowe wyposażenie każdego gabinetu do masażu. Nie zawsze każdy stół sumer będzie dobry dla każdego profesjonalisty. Jak wybrać takie stoły rehabilitacyjne sumer, aby były dla nas najbardziej komfortowe podczas pracy. Stoły sumer są tworzone przez rodzimego producenta i znakomicie nadają się do prowadzenia na nich terapii manualnej. Możemy wyróżnić ich kilkanaście rodzajów.

Stoły stacjonarne sumer pionizacyjne. Ich istotna cechą jest możliwość regulacji kąta pochylenia w przedziale 0-87 stopni. Ta funkcja jest konieczna przy regularnych ćwiczeniach, a sterowanie nią za pomocą pilota polepsza pracę fizjoterapeuty. Stół stacjonarny sumer może być w kilkunastu kolorach. Mamy ogromny wybór barw, dzięki czemu zawsze odnajdziemy odpowiadający nam odcień, który pasuje do naszej kliniki. Wiemy jak jest to ważne dlatego stoły sumer posiadają naprawdę dużą ilość odcieni tapicerki – nie tylko odcieni, ale też obić od zwykłych do dodatkowo płatnych czyli premium, które odznaczają się powłoką antybakteryjną, ale też są odporne na plamy.

Stół do rehabilitacji sumer krzyżakowy. Jego ważna cechę jest elektryczna regulacja ustawienia leżanki. Jest on jednym spośród bardziej nowoczesnych stołów. Wykorzystywany jest zasadniczo w prywatnych gabinetach do masażu, ale zarówno do kinezyterapii indywidualnej. Stoły elektryczne sumer mają regulację sprężynową zagłówka. Potrafimy nim kierować od -60 do 60 stopni. Zagłówek posiada niezwykle solidną formę również jest wytrzymały na obciążenie. Jak każdy stół stacjonarny sumer posiada antypoślizgowe kółka, które gwarantują komfort pracy przy kuracji. Konstrukcja stołu jest stabilna nie ślizga się, co jest nadzwyczaj ważne przy pracy fizjoterapeuty. Stoły sumer posiadają solidną ramę barwioną proszkowo, tutaj też możemy skorzystać z wyboru odcieni, aby cała konstrukcja pasowała do naszego wnętrza. Sumer stoły rehabilitacyjne mogą mieć dodatkowo doposażenie za opłatą:

  • Stół sumer posiada zagłówki 3 częściowe.
  • Stół do rehabilitacji sumer – posiada zagłówek z podłokietnikiem, który znajdzie szczególnie użycie w przypadku poprawienia komfortu pacjenta przebywającego na brzuchu. Umożliwia on takie ułożenie chorego aby masaż górnej części pleców był jak najlepiej skuteczny i przynosił choremu przyjemność.
  • Stół rehabilitacyjny sumer ze specjalnym siłownikiem o dużej mocy, zwiększający udźwig stołu .
  • Stół stacjonarny sumer ze zwiększoną powierzchnią leżanki.

Sumer stoły rehabilitacyjne ile kosztują? Aby wybrać odpowiedni stół rehabilitacyjny sumer powinniśmy zachować zdrowy rozsądek i nabyć, taki który będzie nam pod względem funkcjonalności najbardziej pasował.

Stół sumer możemy nabyć już od kilkunastu tysięcy, jednak z dodatkowym wyposażeniem cena może być zdecydowanie wyższa. Nie zawsze opłaca się mieć wszelkie możliwe ekstra wyposażenia, ponieważ może się okazać, że z dużej liczby z nich nie będziemy używać. Stoły elektryczne sumer są to przecież jedne z najkorzystniejszych stołów na rynku i cieszą się wielką sławą wśród rehabilitantów. Niektórzy będą chcieli nabyć stół elektryczny sumer, ponieważ jest on dla nich najwłaściwszy. Zakres funkcji jest korzystniejszy, co umożliwia pracę. Innym masażystanatomiast wystarczy stół stacjonarny sumer z regulowaną wysokością, gdyż inne dodatkowe wyposażenie jest dla nich zbędne po prostu za kosztowne. Powinniśmy jako rehabilitanci wybrać rozsądnie aby stoły sumer, spełniły nasze wymagania w 100%.