Mata z kolcami do akupresury dla kogo się nadaje?
Czy mata z kolcami będzie dobra dla Ciebie? Mata z kolcami z poduszką jaki wybrać rozmiar? Jeżeli zastanawiają cię te wszystkie pytania nakłaniamy do zapoznania się z poniższym blogiem, w którym postaramy się odpowiedzieć na powyższe zagadnienia. Coraz więcej pań posiada stojący tryb życia, przebywanie w tej samej pozycji niejednokrotnie prowadzi do ciągłych bólów karku lub szyi. Mata z kolcami do akupresury stanowi znakomite rozwiązanie i pomaga w zniwelowaniu bólu. Mata z kolcami do rehabilitacji do czego się nadaje? Mata z kolcami na kręgosłup https://med-store.pl/akupunktura-i-akupresura/maty-do-akupresury/12/4 została ona wytworzona przez chińskich lekarzy, interesujących się akupresurą. W zależności od wybranego zestawu możemy mieć – mata z kolcami z poduszką, jaka jest w nietypowych rozmiarach. Wszelkie elementy pokryte są wypustkami, które pod wpływem ciężaru naciskają bolące miejsca. Nacisk wpływa na organizm w ten sam styl co normalny masaż – redukuje napięcie mięśniowe, pobudza układ krwionośny. Działa łagodząco na nasz organizm. Wypustki są stworzone z plastiku lub metalu te z niklu czy srebra nie są pań zaczynających, gdyż mogą generować duży ból. Wypustki osadzone są w kilkunasty rzędach do maty, dzięki czemu ucisk jest regularny. Są one w odmiennej liczbie, są mata z kolcami z poduszka które mają nawet 16 tysięcy wypustek. Delikatne zaczerwienienie skóry oraz delikatne wgłębienia mówią o leczniczym działaniu maty i zdrowszym ukrwieniu danego miejsca.
Przy jakich problemach zdrowotnych mata z kolcami będzie dobra?

  • bóle stawów
  • bóle kręgosłupa
  • skórka pomarańczowa
  • stress
  • łagodzenie bóli miesiączkowych

Mata z kolcami do rehabilitacji jak wspomaga? Są niezmiernie proste w użytkowaniu. Wystarczy położyćsię na miękkim podłożu i po zwyczajnie się na nich położyć. Efektywne jest to żeby miejsce kontaktu z wypustkami, które nas boli było pozbawione ciuchów. Jeżeli na samym wstępie spoczywanie na macie z kolcami przynosi nam ból możemy ją zabezpieczeń cienkim kocem. Mnóstwo pań, bardzo chwali sobie działanie maty, jednak pamiętajmy, żeby wykorzystywać ją regularnie. Jeżeli potrzebujemy zminimalizować ucisk na organizm musimy mate położyć na sprawnym podłożu, wtedy ucisk na nasze ciało będzie mniejszy. Mata z kolcami na kręgosłup – osoby początkujące i bardziej wrażliwe na ból mogą zaczynać przygodę z kolcami od 5 do 10 minut masażu dziennie i najkorzystniej jeżeli będą to kolce z plastiku. Gdy przyzwyczaisz się do nacisku, będziesz w stanie korzystać z maty coraz dłużej.

Mata z kolcami na kręgosłup możesz nawet zostawać na niej 40 minut dziennie, oglądając telewizję lub grając przy komputerze. Mata z kolcami do akupresury to doskonały metoda na walkę z bólem w prywatnym zaciszu. Jednak przed jej użytkowaniem powinniśmy się skontaktować ze fachowcem, który dokładnie poleci nam robione ćwiczenia. Pamiętajmy, że mata z kolcami do akupresury nie zastąpi nam prawdziwej terapii, natomiast na pewno nam pomoże jeśli będziemy ją odpowiednio i regularnie używać. Dodatkowo, organizm po terapii wypoczywania na macie do akupresury jest odprężone, zrelaksowane. Poleca się, aby położyć się na macie przed snem, co spowoduje szybsze zaśnięcie oraz wyjątkowy sen.
Mata z kolcami z poduszką przeciwwskazania do stosowania

  • otwarte rany lub choroba skóry
  • padaczka
  • choroby układu krążenia
  • ciąża