Polski stół do rehabilitacji to podstawowe wyposażenie wszystkich gabinetów. Żaden nie może bez niego działać. Pacjent chce, żeby masaż czy rehabilitacja przebiegały dla niego w sposób najbardziej przyjemny więc tak niezwykle istotny jest dla nas wybór – stół rehabilitacyjny. Elektryczny stół rehabilitacyjny powinien być dobrany nie tylko pod kątem pacjenta, ale też żeby był bezpieczny dla rehabilitanta, bo przecież on przebywa funkcjonując na nim wiele czasu. Na naszym rynku widocznych jest znacznie stołów do rehabilitacji. Elektryczny stół rehabilitacyjny jest zapewne najkorzystniej rozwiniętym urządzeniem oraz niestety najdroższym. Natomiast jest coraz częściej wybierany przez rehabilitantów do pracy. Ze względu na użycie polski stół do rehabilitacji możemy podzielić na mobilny i stacjonarny. Różnica jest tu duża, gdyż jak rozumiemy stół przenośny nie będzie tak wygodny i musi swobodnie się składać. Stół rehabilitacyjny mobilny:

 • atrakcyjny finansowo
 • mobilny
 • szybko się składa
 • posiada dodatkowe akcesorium do prostego transportu jak samochody.

Elektryczny stół do rehabilitacji stacjonarny:

 • stabilna konstrukcja
 • duży komfort pracy
 • wygodny dla pacjenta
 • regulowana wysokość

już zdecydujemy się na stół elektryczny do rehabilitacji na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie. Przede wszystkim na regulację wysokości blatu. Jest ona znacznie istotna jeżeli chodzi o pracę i wykonywane zabiegi, a tym samym wpływa na lepszą jakość terapii oraz umożliwia na błyskawiczny powrót do sprawności. Elektryczny stół rehabilitacyjny jak sama firma określa będzie ja miał regulowaną za pomocą pilota. Stół rehabilitacyjny może mieć też regulacją hydrauliczna czyli kompromis pomiędzy regulacja ręczną, a regulacją elektryczną.

Regulacja hydrauliczna nie musi mieć zasilania i odbywa się za pomocą siłowników hydraulicznych, jest ona również dosyć wygodna w użytkowaniu. Czy ilość elementów które dysponuje elektryczny stół do rehabilitacji ma znaczenie przy zabiegach? Oczywiście, że tak. to fizjoterapeuta winien dokładnie określić poziom masaży robionych w gabinecie i do tego przystosować dobry stół rehabilitacyjny.
Standardowo możemy dać:

 • 2 sekcyjnych / 2 części
 • 3 sekcyjnych / 3 części
 • 4 sekcyjnych / 6 części.

Polski stół do rehabilitacji a obciążenie, wielkość i stabilność. Elektryczny stół rehabilitacyjny powinny być bezpieczny oraz prosty w poruszaniu. Są one nieco ciężkie dlatego wyposażone zostały w kółka, które ułatwiają jego poruszanie. Oczywiście na moment zabiegu są one ograniczane, aby stół rehabilitacyjny nie przesuwał się. Blaty o wysokości do 62 cm będą perfekcyjne dla dzieci, natomiast dla doświadczonych są one za niskie i potrzebują mieć min 68 cm. Szerokość stołu korzystna to 100 cm natomiast dla pań starych elektryczny stół do rehabilitacji| powinien mieć blisko 120 cm wtedy komfort pacjenta będzie dużo większy. Poszukując idealny stół rehabilitacyjny winniśmy nie tylko zwracać uwagę na jakość i wartość, jednak przede wszystkim na komfort pracy masażystę i pacjenta.