Na samym wstępie powinno się omówić czym jest mata do akupresury z poduszką i jaka jest rozbieżność pomiędzy akupunkturą i akupresurą. Obie te techniki wywodzą się ze wspólnej idei, ale dzielą się od siebie w olbrzymim stopniu. Akupunktura to nakłuwanie miejsc ustalonych na plecach za pomocą igły. Przeważnie na początku jest ona bolesna i potrafi powodować powstawanie krwiaków. Akupresura z kolei nie potrzebuje pomocy specjalisty, ale jest ona często z nią porównywana. Nauczenie się punktów energetycznych spośród jakich korzystamy w okresie zabiegu nie jest dość łatwe.
Mata do akupunktury z poduszką jak ją wykorzystywać? Wiele z nas na co dzień używa takiej maty przy prostych czynnościach np praca przy komputerze. Ale taka mata do akupresury z poduszką umożliwia na masaż trudno widocznych miejsc na ciele. Poduszka stanowi doskonałe podparcie kręgosłupa szyjnego i jest zawarta w komplecie. Mata do akupunktury z poduszką sesje na niej powinny odbywać się systematycznie. Najkorzystniej jeżeli używamy niej systematycznie, i każda sesja trwa około 30 minut. Rozsądnie jest jeśli jesteśmy w stanie wykorzystać – mata do akupresury z poduszką w codziennej pracy. Zmierzając do pracy zabieramy ją ze sobą i siedzimy na niej przez większość czasu pracy. Mata do akupunktury z poduszką dla początkujących może stać się nie lada wyzwaniem, jednak z czasem przyzwyczaimy się do kolców i będziemy potrafili na niej pozostawać więcej czasu. Więc takie maty są wyprodukowane z kolców z plastiku dla początkujących i kolców metalowych, które niestety są bardziej dokuczliwe dla zaawansowanych. Poduszkę możesz wykorzystać osobno do stymulacji zakończeń nerwowych na krótkim odcinku. Aby otrzymać ogólny rezultat zrelaksowania, najkorzystniej zainwestować jednak w całą matę. Mata do akupunktury z poduszką używana często może powodować zmniejszenie migren, bóli stawów, i nawet skórki pomarańczowej. Świetnie sprawdza się w łagodzeniu stanów depresyjnych i walki z bezsennością. Tego typu terapia jest coraz wysoce rozpowszechniona zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, jednak u nas także coraz więcej osób z niej korzysta.

Mata do akupresury z poduszką jest łatwa i możemy zabrać ją w jakieś miejsce. Łatwo się zwija i niewiele miejsca. Mata do akupunktury z poduszką jest zawsze pokryta naturalną bawełną , a kolce są antyalergiczne, wiec każdy potrafi śmiało z niej korzystać na terapii powinniśmy posiadać swoja prywatną matę, chociaż pokrowce są zdejmowane, dzięki czemu bez kłopotu potrafimy zadbać o czystość. Mata do akupresury z poduszką jak można zacząć ją wykorzystywać? Na początku winniśmy ułożyć się na niej w delikatnym dresie. Systematycznie zwiększaj czas korzystania maty po przyzwyczajeniu się do niej. Początkowo może być odczuwalny pewien dyskomfort. Szybko jednak zauważysz, po kilku sesjach skuteczne działanie maty na twoje ciało. Warto ją używać samemu albo pod okiem specjalisty.