Stoły do rehabilitacji to główne wyposażenie każdego salonu rehabilitacyjnego. Bez niego ciężko nam będzie realizować zabiegi. Lecz jak dobrać stoły do rehabilitacji, tak żeby spełniły nasze wymagania w 100%. Na samym początku należy zadać sobie zapytanie do jakich masaży będziemy wykorzystywać stoły do rehabilitacji, czyli jakie jest ich wykorzystanie.

Stoły do rehabilitacji możemy zastosować do masażu, terapii manualnej, pionizacji pacjenta czy jako leżanki. Powinno się także przemyśleć jaka grupa ludzi w jakim wieku będzie naszymi najczęstszymi pacjentami. Inne są stoły do rehabilitacji dla dzieci inne dla kobiet starszych. Stoły do rehabilitacji zasadniczy podział;

  • stoły do rehabilitacji stacjonarne. Tego rodzaju stoły do rehabilitacji przeznaczone są do salonów, które prowadzą tylko i wyłącznie zabiegi na miejscu. Posiadają one solidną i wielką konstrukcję, oraz bogate dodatkowe wyposażenie. Regulacja może odbywać się ręcznie w sposób hydrauliczny czy w najbardziej zaawansowany sposób za pomocą pilota. Warto również zwrócić uwagę na ilość elementów, z jakich składają się stoły do rehabilitacji. Modyfikacja ich ułożenia daje bowiem nam większy komfort oraz wygodę pracy oraz poszerza możliwość wykorzystania stołu. Stoły do rehabilitacji, które mają np 3 części regulowane umożliwiają nam pozytywniejsze ułożenie choregi, oraz duży komfort w okresie pracy. Do terapii manualnej doskonale sprawdzają się stoły do rehabilitacji, które mają od 5-7 łamań. Są one bardzo wygodne oraz zaawansowane. Stoły do rehabilitacji mają też specjalne akcesoria. Są nimi np podłokietniki, które podnoszą komfort pacjenta, lecz też wycięcie na buzię w zagłówku. Jeśli masaż jest realizowany na kręgosłup ułożenie chorego jest ogromnie ważne. Konstrukcja stołu jest też bardzo ważna, gdyż stoły do rehabilitacji manualnej mają ją przeważnie wzmocnioną. Jeśli chcesz stoły do rehabilitacji przenosić pomiędzy salami, tutaj konieczne okażą się kółka. Stoły do rehabilitacji są ciężkie i trudno nam będzie je samodzielnie przesunąć. Kółka możemy blokować na chwila zabiegu, aby stoły do rehabilitacji nie jeździły nam po całym gabinecie z pacjentem.
  • stoły do rehabilitacji mobilne- jak sama nazwa świadczy potrafimy je transportować i masaż przeprowadzić w domu pacjenta. Te stoły do rehabilitacji nie mają tyle funkcji, gdyż ich istotną zaletą jest niewielka waga, aby szybko się go przewoziło. Są one wykonane ze stabilnego antybakteryjnego surowca oraz szybko się je składa. Większość z nich posiada dodatkowe pokrowce, tak żeby stoły do rehabilitacji nie pobrudziły nam się w transporcie. Stoły do rehabilitacji https://med-store.pl/stoly-do-masazu-i-rehabilitacji/stoly-rehabilitacyjne-skladane/7/36 przenośne muszą być też stabilne w momencie masażu, zatem przed nabyciem powinniśmy dokładnie porównać modele.

Wybór w sklepach jest naprawdę imponujący. Stoły do rehabilitacji możemy nabyć w wyjątkowych cenach, jednak im więcej| będą miały funkcji tym niestety wartość będzie wyższa. Jednak wyselekcjonowanie dobrego modelu powinien być oparty o szczegółową analizę wszystkich dostępnych modeli i kupiony rozsądnie przez fizjoterapeutę.