Elektryczny stół rehabilitacyjny jak wyszukać odpowiedni model? Każdy z nas wie, że stół rehabilitacyjny jest wskazanym wyposażeniem każdego gabinetu. Im klinika ma wyższe standardy tym stół elektryczny do rehabilitacji jest bardziej wygodny i ma wiele funkcji, które zwiększają komfort. Elektryczny stół rehabilitacyjny jest ich bardzo dużo. Każdy z nich nie tylko rożni się ceną, a także ma sporo funkcji, jakie w jednym będą niezwykle potrzebne drugim natomiast zbędne. Stół elektryczny do rehabilitacji powinien wyróżniać się odpowiednią jakością i swobodą obsługi przy jednoczesnych, niewysokich kosztach eksploatacji. Elektryczny stół rehabilitacyjny musimy spotkać nie tylko w klinikach, ale także w gabinetach rehabilitacyjnych czy sanatoriach. Każdy stół rehabilitacyjny winien być stworzony ze starannością przy użyciu najnowocześniejszych procedur i oryginalnych rozwiązań a|i wszystko to dla jeszcze wyższego komfortu, skutecznego leczenia pacjentów z różnorodnego typu schorzeniami i urazami. Rehabilitant, który ma zamiar kupić stół elektryczny do rehabilitacji powinien określić jakie zabiegi na nim będą robione. Ponieważ im więcej funkcji posiada tym elektryczny stół rehabilitacyjny będzie kosztowniejszy.
Stół elektryczny do rehabilitacji czy odróżnia się od tradycyjnego?
Jednym z bardziej ważnych czynników jest regulacja wysokości. Elektryczny stół rehabilitacyjny jak sama nazwa| pokazuje ma ją regulowaną na 2 sposoby, albo za pomocą pilota nożnego co jest wyjątkowo przydatne lub za pomocą pilota elektrycznego – opcja najkosztowniejsza. Regulacja wysokości to komfort nie tylko dla fizjoterapeuty, ale także dla chorego.

Możliwość regulacji odpowiednich sekcji podczas zabiegów umożliwi bardziej funkcjonalny masaż i szybszy powrót chorego do zdrowia. Stół elektryczny do rehabilitacji może być zróżnicowany na sekcje, aby praca rehabilitanta była wybitnie skuteczna. Stół rehabilitacyjny standardowo jest jedno sekcyjny, bardziej zaawansowane stoły mogą być nawet 4 sekcyjne czyli składające się, aż z 6 części. Elektryczny stół rehabilitacyjny często ma o wiele trwalszy materiał tapicerki. Zazwyczaj są to stoły rehabilitacyjne kosztowniejsze i tapicerka jest premium. Co znaczy, że jest szczególnie wytrzymała, antybakteryjna, a dobór kolorów będzie bardzo duży w zestawieniu do tonów zwykłych. Stół elektryczny do rehabilitacji cechuje się również wytrzymała konstrukcja z powłoką antybakteryjną. Może być ona także pomalowana na barwę przez nas wyselekcjonowany. Stół rehabilitacyjny może mieć specjalne wyposażenie jak podłokietniki czy uchwyt na ręczniki papierowe, jakie nierzadko są konieczne w czasie zabiegu. Elektryczny stół rehabilitacyjny jest na pewno kosztowniejszy od tradycyjnego, jednak komfort pracy jest o wiele większy. Dlatego wybierając stół elektryczny do rehabilitacji powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale| na jakość wytworzenia. Pomocne będą też uwagi ludzi korzystających ze stołu który mamy zamiar zakupić. Stół rehabilitacyjny jest obowiązkowy w pracy rehabilitanta i jest to sprzęt, który musi być| też łatwy i ekskluzywny w używaniu.