Trenażer oddechu jest obowiązkowy, gdy planujemy zwiększyć siłę mięśni wdechowych. Trenażer do ćwiczeń oddechowych jest użytkowany nie tylko dla osób, które aktywnie ćwiczą i planują polepszyć swoje osiągnięcia w treningu, ale także u pań po chorobach. Trenażer oddechowy jego idea pracowania jest faktycznie prosta. Polega na wytworzeniu oporu przy wdechu. Wbrew pozorom na rynku są bardzo nowoczesne urządzenia, które mają zaawansowane funkcje. Trenażer do oddechu możemy podzielić na manualne, które mają piłki. W ciągu wdechu są one ponoszone, oraz bardziej zautomatyzowane. Zbudowany jest on z trzech komór różnej wielkości (o ruchu powietrza do 600 ml/s, 900 ml/s i 1200 ml/s), w każdej komorze jest się plastikowa piłka, która pokazuje przepływ – różny, w zależności od żądanego oporu. Trenażer oddechowy jego zadanie jest takie same. W miarę oddychania przez aparat, wdech stopniowo staje się coraz trudniejszy, co wynika z natury treningu siłowego mięśni wdechowych. Trenażer do ćwiczeń oddechowych potrafi być także zaprogramowany wedle własnych upodobań, jednak są one już droższe. Automatyczny trenażer do ćwiczeń oddechowych możemy zabrać ze sobą wszędzie. Jest mały i praktyczny. Dlatego ćwiczyć możemy w każdej wolnej chwili. Jest to niezwykle ważne. Ustawienie oporu, jaki będzie dla nas najkorzystniejszy. Trenażer do oddechu wybierając mały opór jest niewątpliwie zalecany dla osób zaczynających, które ćwiczą mniej niż 2h tygodniowo. Największy opór zalecany jest dla osób przygotowujących się do zawodów jak np kolarzy. Natomiast winien być on tylko wtedy ustawiany, gdy wszystkie dwa opory już zaliczyliśmy czyli lekki oraz średni. Trenażer oddechowy jakie są przeciwwskazania. Tu właściwie nawet najmniejsze choroby dróg oddechowych dyskwalifikują jego używanie. U osób z problemami sercowymi jak także z pękniętą błoną bębenkowa. Trenażer do ćwiczeń oddechowych jaki nabyć? Tutaj najlepiej jest udać się do profesjonalnego sklepu. Największy jednak wybór jest w internecie. Ceny także są niezwykle zróżnicowane. Należy uprzedzić sprzedawcę na czym nam szczególnie zależy, a on na 100% wybierze dla nas korzystny model.

Nie jest to oczywiste, gdyż jest ich na rynku niezwykle dużo. Lecz jak wszędzie są marki, jakie przewyższają konkurencje. Należy jednak pamiętać, iż im bardziej rozwinięte akcesorium tym stawka będzie wyższa. Trenażer oddechowy przez kogo jest najczęściej wybierany

  • przez panie zarabiające głosem jak nauczyciele
  • osoby, które są po dużych operacjach i są trwale lezące
  • po chorobach, w tym także po Covid
  • sportowcy oraz osoby regularnie uprawiające sport.

Trenażer do oddechu to na 100% dobry zakup, który ulepszy nam naszą zdolność oddechową. Atrakcyjne jest także iż osoby, które nurkują na dużych głębokościach chcąc zużywać jak najmniej powietrza powinny także na nim ćwiczyć. Ich wydolność na 100% się poprawi.