Ktokolwiek spośród nas na pewno spotkał się z pojęciem akupresury. Jest to technika, która pochodzi z Chin. Akupresura, inaczej zwana też jako bezigłowa akupunktura, jest stosowana w leczeniu zaburzeń oraz dolegliwości różnorodnego pochodzenia. Mata do akupresury na kręgosłup ma na celu spowodowanie delikatnego nacisku na indywidualne części ciała. Najczęściej wykonana jest z wypustek plastikowych lub metalowych ( dla bardziej zaawansowanych aby pod wpływem ciężaru odpowiednio uciskać wyselekcjonowane części ciała. W dzisiejszym świecie powstały specjalne maty, jakie możemy stosować osobiście w apartamencie na różne choroby jak:

  • mata do akupresury na brzuch
  • mata do akupresury na ból głowy
  • mata do akupresury na cellulit
  • mata do akupresury na kręgosłup
  • mata do akupresury na migreny

Mata do akupresury na brzuch jej kluczowym założeniem jest pobudzenie dobrych elementów na brzuchu za pomocą wypustek. Chcąc polepszyć jakość skóry na brzuchu ją ujędrnić mata się do tego idealnie nadaje. Mata do akupresury na brzuch stosowana jest często przy takich przypadłościach jak wzdęcia, zaparcia, zgaga. Mata do akupresury na ból głowy może być stosowana bez zaleceń lekarskich. Mata do akupresury na migreny poprawia krążenie krwi, dzięki czemu ma to nadzwyczaj skuteczny wpływ na bóle migrenowe. Mata do akupresury na ból głowy umożliwia na rozluźnienie mięśni oraz obniżenie napięcia w obrębie szyi. Mata do akupresury na migreny uwalnia oksytocynę, dzięki temu ulepszy nasze usposobienie oraz uśmierzy ból. Można dodatkowo zakupić zagłówek do akupresury, która pobudza obszar szyi, przecież nie jest to warunek konieczny, aby sama mata do akupresury na ból głowy przynosi korzystne rezultaty. Mata do akupresury na cellulit – cellulit jest podyktowany zmianami strukturalnymi w podskórnej warstwie tłuszczu i nie może zniknąć bez masowania warstw wewnętrznych. Może przytrafić się każdemu spośród nas bez powodu na masę.

Mata do akupresury na cellulit i masaż nią pomoże: pobudzić układ limfatyczny, polepszy przepływ krwi, ujędrni i poprawić skórę. Mata do akupresury na kręgosłup idealnie sprawdza się w wleczeniu dyskopatii, jednak również z bólami kręgosłupa na odcinku lędźwiowym. Komunikuje się, że około 25% osób do 50 roku życia posiada z nim kłopot. Mata do akupresury na kręgosłup ułatwi nam w konfrontacji z rwą kulszową lub uszkodzeniami dysku. Czas automasażu dostosuj do prywatnych możliwości. Perfekcyjna mata igłowa na ból umiejscowiony w odcinku lędźwiowym toż niewielki aplikator lub zagłówek do akupresury, które dobrze dostosowują się do krzywizn kręgosłupa. Kolana winnym być w tym| momencie trochę zgięte. Którakolwiek z wypunktowanych mat posiada swoje właściwości. Jeżeli będziemy je używać na pewno po paru tygodniach zobaczymy pożądane efekty. Możemy również w czasie pierwszych zajęć zapytać fachowca jakie pozycje i jak najlepiej jest stosować mata do akupresury na brzuch lub mata do akupresury na cellulit. Nie jest to przecież niezbędne, ponieważ możemy sami zobaczyć filmy na necie oraz razem z innymi wypróbować terapie w mieszkaniu.