Cellulit jest zmorą wielu osób. U kobiet pojawia się obecnie najczęściej, bo za jego pojawienie się odpowiadają żeńskie hormony płciowe estrogeny. W walce z nim świetnie sprawdzają się bańki chińskie do masażu na cellulit. Bańki chińskie na cellulit są metodą mało agresywną, jednak powinno się rozumieć które wybrać i jak je wykorzystywać. Na skórkę pomarańczową najlepiej sprawdzają się bańki gumowe, bezogniowe. Ich geneza sięga blisko 3000 tysięcy lat i pochodzą one z Chin. Bańki chińskie antycellulitowe możemy kupić w nietypowych rozmiarach. Najmniejsze mają średnice około 2 cm największe dochodzą do 10 cm. Masaż nimi polega na utworzeniu ciśnienia. Bańka chińska antycellulitowe zasysają skórę, powodując silny masaż tkanki oraz przyspieszone krążenie. Efektem tego jest silniejsza przemiana materii i usuwanie tkanki tłuszczowej. Warto też zauważyć, że zabieg przywraca skórze jędrność oraz elastyczność. Bańki chińskie do masażu na cellulit skutkuje, że przemiana materii staje się błyskawiczna. Toksyn i zbędnych produktów przemiany materii zostają wydalone z organizmu co zatrzymuje w sposób szczególny powstawanie cellulitu. Bańki chińskie do masażu na cellulit też redukują tkankę tłuszczową, modelują figurę, a co najważniejsze regulują gospodarkę wodną ciała.
Bańki chińskie antycellulitowe kiedy zacząć masaż?
Na samym wstępie skóra winna być właściwie oczyszczana i osuszona. Aby bańki chińskie do masażu na cellulit zdały egzamin skóra musi być również odpowiednio nakremowana za pomocą oliwki.

Doskonale sprawdzą się tutaj naturalne środki ja olejek jojoba. Później przyłożymy bańkę dobrych rozmiarów do wyselekcjonowanej partii uda oraz przystępujemy do zabiegu. Powietrze powinno się zassać tak żeby w bańce wykształciła się próżnia. Ważne jest, by bańkę przesuwać, a nie przyciągać do góry. Należy także pamiętać o możliwości wymiany ciśnienia zasysania mniej lub bardziej naciskając bańkę. Taki zabieg powinien trwać mniej więcej 30 minut. Absolutnie nie wykonywać zabiegu bańką chińską na stojąco – wówczas siła grawitacji ciągnie limfę i krew w dół, więc zabieg nie przynosi oczekiwanych rezultatów.
Bańki chińskie do masażu na cellulit które przynoszą efekty?
Bańki chińskie cellulit dają szczególnie obiecujące efekty, jeżeli masaż robiony jest często. Już po kilku tygodniach charakterystyczne jest zmniejszenie się cellulitu, a po jakiś 6 miesiącach zupełny jego zanik. Bańki chińskie antycellulitowe na 100% pomogą nam zmniejszyć skórkę pomarańczową, ale miejmy na uwadze, że świeża dieta, również przyczyni się do jego zniwelowania. Dlatego, że podczas trzymania diety redukowana jest tkanka tłuszczowa, która jest początkiem cellulitu. Poza tym odpowiednia dieta, bogata w potrzebne wartości odżywcze, wpływa na stan i formę skóry. Stosowanie bańki chińskie do masażu na cellulit na pewno pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie, ale miejmy na uwadze, że ruch fizyczny jest też potrzebny, aby tkanka tłuszczowa wolno zanikała.