Najważniejszym meblem w pracy rehabilitanta jest stół do rehabilitacji. Stół do fizjoterapii winien być poręczny i komfortowy również dla osoby masującej jak i tej realizującej zabieg.
Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji jaki wybrać na co zwrócić uwagę?
Decydując się na stół stacjonarny do masażu powinno się skupiać się pewnym kryterium, jakie dla każdego z nas na 100% będzie indywidualne. Jeżeli zabieg jest twoją pasją i będzie realizowany rzadko nie jest ci niezbędny luksusowy i wyspecjalizowany stół do fizjoterapii. Jednak jeżeli każdego dnia przyjmujesz na nim pacjentów powinieneś dokładnie przeanalizować jaki stół do fizjoterapii kupić. Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji ile potrafi kosztować. Najtańsze będą stoły do masażu mobilne, które normalnie pozbawione są automatyki, gdyż jest ona ciężka. Więc taki stół do fizjoterapii możemy kupić już w cenie 2 tys, złotych. Powinien on mieć pokrowiec do podnoszenia, łatwo i bezproblemowo się składać. Jego waga jest także bardzo lekka, dzięki czemu potrafi go każdy szybko przenieść. Stół do masażu stacjonarne to już kolejna sprawa. Mogą one dochodzić cenowo nawet do kilkunastu tysięcy. Niektóre z nich są w pełni automatyczne – siedzenie i zagłówki reguluje się za pomocą pilota. Drugie natomiast są pół automatyczne. Regulujemy je za pomocą siłowników, jakie są się na dole stołu. Najtańszą propozycja będzie tutaj stół stacjonarny do masażu, jaki ma regulowaną wysokość.
Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji jaki surowiec nabyć?
Mogą być one zbudowane z drzewa albo z aluminium. Aluminiowe stoły są zazwyczaj lekkie, dlatego idealnie będą się sprawdzały jako stoły przenośne. Stół do fizjoterapii z drzewa to przede wszystkim niesamowity design i prostota .Takie stoły dobrze sprawdzają się więc w stacjonarnej. Stół do rehabilitacji o odpowiedniej wysokości to niezbędny sprzęt każdego masażysty. Pracuje przy nim przez wiele godzin i| by nie obciążać nadmiernie kręgosłupa na wysokość winna być regulowana. Jest to potrzebne do wykonania poprawnie masażu. Szerokość leżanki jest także czymś niezwykle ważnym.

Stół stacjonarny do masażu nie powinien mieć szerokości węższej niż 60 cm, ale jednocześnie za znacznie bardziej właściwe i uniwersalne uważa się, stoły minimum 70 cm. Jeżeli chodzi o potrzeby chorego stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji może mieć nawet 120 cm szerokości i leży się na nim na pewno o wiele komfortowo niż na stole o szerokości 60 cm. Przy masażach buzi czy nóg liczy się ergonomia i swobodny dostęp do dobrych części ciała. Uwagę warto więc zwrócić na obecność regulowanych elementów pozwalających na ułożenie ciała mężczyzny w pozycji wygodnej zarówno dla niego, jak i dla specjalisty. Dobry stół do fizjoterapii nie jest to| na 100% wybór szybki. Najlepiej zasięgnąć wiedzy w profesjonalnym sklepie, gdzie sprzedawca doradzi nam jaki stół do masażu stacjonarne będzie dla nas najbardziej odpowiedni.