Wałek lyapko bez niklu jest używany na wiele sposobów i działa na wiele dziedzin naszego ciała. Wałek lyapko spełnia funkcję pobudzającą (czas użycia lyapko wałek do twarzy bez niklu to jakieś 7 min) i relaksacyjną (czas użycia wałek lyapko to około 15 min) Ale można je również używać zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami, żeby otrzymać wymarzone skutki. Lyapko wałki używane są w gabinetach fizjoterapeutycznych na początku zabiegu, aby przygotować organizm pacjenta, lub aby rozluźnić mięśnie po masażu zatem na zakończenie. Lyapko wałek do twarzy bez niklu są najczęściej wykorzystywane do masaży dynamicznych. Wałek lyapko występuje w kilku rozmiarach, zatem umiemy go stosować na jakiekolwiek miejsce na ciele. Do masażu twarzy idealnie sprawdzi się tu lyapko wałek do twarzy bez niklu, na duże partie ciała jak uda czy brzuch możemy zastosować wielki wałek lyapko bez niklu. Różnią się one nie tylko wielkością, lecz także rozstawem igieł. Jest to dość kluczowe w wyborze prawidłowego aplikatora dla chorego. Lyapko wałki są bardzo proste w użytkowaniu i po terapii fizjoterapeutycznej możemy z nich korzystać samemu.
Wałek do masażu lyapko https://med-store.pl/aplikatory-wieloiglowe-lyapko/walki-lyapko/30/132 jakie są korzyści jego stosowania:

  • rozluźnienie wielkich natężeń mięśniowych;
  • złagodzenie lub całkowite pozbycie się bólu głowy, karku;
  • przyspieszenie regeneracji tkanek,
  • ujędrnienie i uelastycznienie skóry

Lyapko wałek do twarzy bez niklu przeciwwskazania:

  • ciąża
  • zmiany skórne
  • podejrzenie nowotworu
  • w czasie menstruacji

Wałek lyapko jakie mamy kształty i do których partii ciała warto jest go używać: Nieduży lyapko wałek do twarzy bez niklu – znakomicie nadaje się do twarzy, lecz również do miejsc ciężko dostępnych jak np staw kolanowy. Szczególnie dokładnie sprawdza się również na małych pacjentach. Wałek do masażu lyapko średni. Tego typu wałki mają najpotężniejsze skupisko igieł, dlatego ból w czasie masażu może być szczególnie odczuwalny.

Nadaje się doskonale do masaży twardych powierzchni jak łydki czy ramiona. Wałek lyapko duży. Umiejscowienie igieł jest jest mniejszy niż w średnim. Nadaje się na większe partie ciała jak brzuch czy pośladki. Jego funkcjonowanie jest równie intensywne jak innych. Ból czuty w okresie terapii jest jednak lżejszy niż w średniego – wałek lyapko bez niklu.
Lyapko wałki jakie są odczucia podczas masażu?
Na samym początku istotniejsza część kobiet odczuwa kłucie, a osoby o niższym zakresie bólu dość nieprzyjemny dyskomfort, szczególnie w miejscach większych zmian patologicznych. Z czasem odczuwanie dyskomfortu staje się mniejsze, gdyż przyzwyczajamy się do masażu. Jest to moment, kiedy pierwsze, powierzchowne napięcia już minęły i dochodzi do zwolnienia napięć położonych nieco głębiej. Cała terapia trwa około 2 tygodni i powinna być przeprowadzana regularnie. Szczególnie dobrze oddziałuje na stan skóry i samopoczucie. Po tym czasie winno zrobić się pauzę około tygodnia, aby później wrócić do masażu – lyapko wałek do twarzy bez niklu. Masaż jest wyjątkowo pomocny i cieszy się dużym zainteresowaniem pośród rehabilitantów.