Maty do akupunktury są dedykowana do nacisku punktów biologicznych na naszym ciele. Ma w w prawdzie taką samą funkcję jak wykonany masaż akupunkturowy. Maty do akupresury są znane już od blisko 7 tys lat i wywodzi się z typowej medycyny chińskiej. Mata z wypustkami, na pewno nie zastąpi nam wizyty u lekarza, ale wspomoże proces rehabilitacji. Maty do akupunktury możemy samodzielnie stosować w domu, ale powinniśmy wybrać takie, które będą dla nas dopasowane. Jak dobrać korzystne maty do akupresury? Na samym wstępie powinno się wspomnieć, że wyróżniamy kilka rodzajów mata do akupresury

  • mata z wypustkami https://med-store.pl/pokaz-produkt/mata-do-akupresury-4fizjo-72×42-cm-niebiesko-biala/3145 dla amatorów. Kolce są ulokowane na macie w odstępach około 6 mm. Zbudowane są one z materiału sztucznego, a ich końce są tępe.
  • maty do akupunktury dla osób średnio zaawansowanych. Przede wszystkim kolce które także są zrobione ze sztucznego materiału są ostre i jest ich na macie o wiele więcej.
  • maty do akupresury dla osób zaawansowanych – kolce w tym przypadku są zrobione z metalu, lub plastiku. Są wyraźnie szeroko ulokowane, dzięki czemu możemy przeżyć niezwykle silne uczucie podczas masażu.

Wypustki nigdy nie zranią ciągłości skóry. Maty do akupresury nie muszą mieć tylko igieł, mogą być też zaopatrzone w plastikowe koła na jakich znajdują się wypustki. Dla osób pierwszy raz je użytkujących mogą prezentować się przerażająco. Jednak już po pierwszym masażu na takiej macie możemy zauważyć jakie posiada dobre efekty dla naszego zdrowia. Dodatkowe wyposażenia. Jeśli chcesz uzupełnić swój zestaw do akupresury powinieneś nabyć poduszkę do akupresury. Poprawi ona Twój masaż. Przed zakupem maty z wypustkami powinno się zastanowić się czy nie jest warto zakupić zestaw czyli maty plus poduszka. Wtedy będziemy pewni, że obydwie mają ten sam model kolców dopasowany do naszych upodobań. Maty do akupresury potrafią być stworzone z plastiku lub gumy, ale także potrafią być pokryte materiałem. Jeśli chcemy je wykorzystywać w gabinetach fizjoterapeutycznych przez większa ilość ludzi to na pewno powinniśmy zapatrzeć się w maty plastikowe.

Są one łatwe w utrzymaniu i można je błyskawicznie zdezynfekować. Mata z wypustkami z tkaniny świetnie sprawdzi się w użytkowaniu domowym. Ostatnim okresem bardzo znane są maty naturalne czyli zrobione z lnu i włókna kokosowego. Maty do akupunktury, a jej rozmiar czy ma znaczenie? Wszystko uzależnione jest od tego na jakie części ciała ma być użytkowana. Jeśli chcemy uciskać jeden istotny punkt mata z wypustkami może być mała. Dzięki temu będziemy potrafili ja zabrać ze sobą do biura albo na wyjazd. Nie musimy na niej tylko leżeć, możemy także siedzieć lub stać. Takie maty do akupunktury są mniej poręczne, dlatego istotne by przed ich zakupem zdecydować jakie części ciała mają być poddane zabiegowi. Maty do akupresury nie zależnie od ceny dają takie same efekty terapeutyczne. Ich dobór winien być zależny tylko od naszych upodobań.